Прийом до 1 класу

Готуємось приймати дітей до 1 класу

Відповідно до статті 20 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 року № 651-ХІУ (із змінами і доповненнями) зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з 6 років. Однак щорічною постановою Головного санітарного лікаря України про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до відповідного навчального року уточнено вік майбутніх першокласників. Зокрема визначено, що не можна приймати до школи дітей, яким не виповнилося  5 років 8 місяців.

Приймання дітей до 1 класу спеціалізованих навчальних закладів здійснюють відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл –інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19 червня 2003 року № 389.

Порядок приймання дітей до спеціалізованих навчальних закладів

До 1 класу  спеціалізованої школи (школи-інтернату) з поглибленим вивченням окремих предметів дітей приймають незалежно від того, чи проживають вони на закріпленій за цією школою території обслуговування.

Відповідно до Інструкції № 389 приймання дітей до 1 класу спеціалізованої школи (школи-інтернату) здійснюють на конкурсній основі і проводять у терміни, визначені навчальним закладом, у формі співбесіди з дитиною в присутності її батьків або осіб, які їх замінюють.

Метою проведення співбесіди з дитиною, яка вступає до 1 класу спеціалізованої школи (школи – інтернату), є виявлення  її природних здібностей, встановлення рівня загального розвитку, функціональної готовності до систематичного навчання тощо.  Перевіряти знання та уміння  дитини понад обсяги державних вимог навчально – виховних програм дошкільного навчального  закладу заборонено.

Під час співбесіди дитина виконує діагностичні завдання, розроблені педагогічною комісією на основі державних вимог навчально – виховних програм дошкільного навчального закладу та матеріалів, запропонованих центрами практичної психології і соціальної роботи.

Спілкуються з дитиною вчитель початкових класів і практичний психолог. Співбесіда  триває не більше 30 хв. і проходить у доброзичливій атмосфері. Присутність батьків або осіб, які їх замінюють, - обов’язкова. Результати співбесіди повідомляються одразу після її закінчення.

Навчання учнів 1 класу здійснюються з урахуванням особливостей їх фізичного і психічного розвитку, вікових  та індивідуальних можливостей. Готовність дітей до навчання  визначають за такими взаємоповязаними компонентами, як:

·        фізична готовність;

·        здатність до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу.

Фізичну готовність визначають медичні працівники. Дані про стан здоров’я  дитини та готовність її організму до навчання в школі вони записують у медичній картці, яку батьки або особи, які їх замінюють, мають подати до навчального закладу разом з іншими документами.

Здатність до вивчення  дисциплін відповідно до спеціалізації закладу вчитель та практичний психолог визначають під час співбесіди.